بازاریابی شبکه ای ، گذر از ریسک

بازاریابی-شبکه-ای-،-گذر-از-ریسک

بازاریابی شبکه ای که همچنین به عنوان بازاریابی چند سطحی نیزشناخته می شود ، یک الگوی تجاری است که در آن پیمانکاران مستقل در یک شرکت خریداری می کنند و در مورد کالاهایی که می فروشند کمیسیون کسب می کنند. این حرفه برای بسیاری از افراد جذاب است زیرا آنها می توانند رئیس خودشان باشند ، ساعات خود را تعیین کنند و به سمت موفقیت خودشان تلاش کنند. این یک تعهد بزرگ است ، اما بازاریابی شبکه ای می تواند یک حرفه بسیار پر سود نیز باشد.

البته عوامل بسیار زیادی در موفقیت یا عدم موفقیت در بازاریابی شبکه ای موثر هستند. اما مانند آغاز هر کسب و کاری آغاز فعالیت در این حرفه نیز بسیاری حائز اهمیت بوده و برای آغاز چنین فعالیت هایی انجام سلسله ای از بررسی ها و تحقیقات بسیار حیاتی است. در ادامه مقاله به موارد قابل بررسی آغازین بازاریابی شبکه ای خواهیم پرداخت.

در مورد شرکت ها تحقیق کنید.

 انتخاب یک شرکت مناسب برای موفقیت شما مهم است.یک جستجوی سریع و آسان اینترنتی معمولاً می تواند به بسیاری از سؤالات شما پاسخ دهد. تحقیق کنید و مشخص کنید کدام شرکت برای شما شخصاً بهترین است. برخی از سؤالاتی که باید هنگام تحقیق شرکتها از خود بپرسید:

شرکت چند ساله است؟ آیا به خوبی تثبیت شده است یا تازه شروع به کار می کند؟

فروش شرکت چگونه است؟ آیا بلند می شوند یا می افتند؟

شهرت عمومی شرکت چیست؟ اگر شرکت معتبر یا مشکوک است ، بررسی ها و وبلاگ ها معمولاً می توانند ایده خوبی به شما بدهند.

بیشتر بدانید :   ناگفته هایی در باب کنفرانس های بین المللی

در مورد مدیران و رهبران شرکت تحقیق کنید.

تمام  مواردی را که در مورد شرکتها بررسی می کنید را به خاطر داشته باشید.

 آیا رهبری شرکت معتبر و مطیع قانون است؟ اگر رهبران شرکت به انجام کلاهبرداری متهم شده اند یا مشکل قانونی داشته اند ، ممکن است بخواهید از این شرکت دوری کنید.

در مورد محصولات یا خدماتی که شرکت می فروشد تحقیق کنید.

 از آنجایی که شما مسئولیت تهیه و فروش این محصول را بر عهده خواهید گرفت ، مطمئن شوید که این شرکت شهرت معتبر داشته باشد. برخی از شرکت ها محصولات مشکوک یا خطرناک را به بازار عرضه می کنند و در صورت مواجهه و برخورد با این شرکت ها می توانید با اقدامات قانونی روبرو شوید. هنگام بررسی محصول باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

آیا این محصول بی خطر است؟

آیا مطالبات محصول از تحقیقات قانونی حمایت می شود؟

آیا من از این محصول استفاده می کنم؟

آیا این محصول قیمت مناسبی دارد؟

قرارداد خود را با دقت بخوانید.

 بلافاصله چیزی امضا نکنید. مدت زمان کافی برای خواندن و فهمیدن مفاد قرارداد طلب کنید. حتی ممکن است بخواهید با یک وکیل یا حسابدار مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که معامله منصفانه ای کسب می کنید و شرکت قانونی است.

مراقب خطرات احتمالی باشید.

براساس کمیسیون تجارت فدرال ، برخی مشاغل که به عنوان شرکت های شبکه ای مطرح می شوند در واقع طرح های هرمی غیرقانونی هستند. طرح های هرمی کارکنانی را با هدف کلاهبرداری استخدام که تقریباً همیشه منجر به ضرر کارکنان می شود.

بیشتر بدانید :   رویدادهای مالی فرصتی برای ورود به بازار کار

در صورتی پس از بررسی های انجام شده متوجه شدید که شرکت پول بیشتری برای فروش محصولات به توزیع کنندگان می دهد تا به مردم و یا شرکت بیشتر از فروش محصولات اقدام به جذب اعضای بیشتر می کند هیچ قراردادی را امضا نکرده و بررسی های بیشتر انجام دهید.

یک پلن کسب و کار تهیه کنید.

 وقتی چند شرکت بالقوه را در ذهن دارید ، برنامه خود را برای ساخت و گسترش مشاغل خود سازماندهی کنید. حتی قبل از اینکه به طور رسمی با یک شرکت هماهنگ شوید ، با طراحی پلن می توانید به صورت زودهنگام مسیر حرکت خود را کشف کنید. هنگام طراحی یک برنامه کسب و کار این موارد را در خاطر داشته باشید:

قصد فروش چه کالایی یا خدماتی دارید؟

بازار مورد نظر شما کیست؟

چقدر وقت به این کار اختصاص می دهید؟ آیا این یک تعهد پاره وقت خواهد بود یا قصد دارید هفت روز در هفته کار کنید؟

هدف شما چیست؟ آیا می خواهید ثروتمند شوید یا فقط پول اضافی کسب می کنید؟

بلند مدت فکر کنید. در پنج سال کجا خواهید بود؟ ده سال؟

استراتژی بازاریابی شما چیست؟

اگر شرکت مورد نظر شما از تمامی این بررسی ها سر بلند بیرون آمد شما می توانید با خیال آسوده به فعالیت های سودمند خود پرداخته و در مسیر موفقیت در این حرفه قدم بگذارید.

این اعلان را به اشتراک گذارید
نظر خود را بنویسید

Event Search
تبلیغات