بازاریابی رویداد یک قدم رو به جلو

بازاریابی رویداد یک قدم رو به جلو ، یک استراتژی تقویت کننده است که ارتباط رو در رو بین شرکت و مشتری را در رویدادهای خاص (مانند کنسرت ها و برنامه های ورزشی) دربر می گیرد.

برندها از بازاریابی رویداد سرگرم کننده استفاده می کنند (مانند نمایش ها و جشن ها) تا از طریق تعاملات مستقیم با مشتریان به آنان دست یابند. یک کمپین بازاریابی رویداد موفق، در ورای اطلاعاتی که از محصول یا خدمات شان به مردم ارائه می دهد؛ به آنان ارزش و ارج نیز می نهد.
احساس مفرح و سرگرم کننده بودن، خیرانه بودن و نمونه های رایگان (از محصول یا خدمات شما) از حالت تبلیغاتی بودن آن کم کرده و به افراد این حس را تلقین می کند که تنها آنان از مزیت ها استفاده کرده اند.

برخلاف تبلیغات سنتی که میلیونها مصرف کننده را به طور مشترک تنها از طریق تلویزیون، رادیو و بیلبورد آگاه می کند؛ بازاریابی رویداد افراد و گروه های ویژه ای را در مجامع و محافل خاص موردهدف قرار می دهد.

کلید برنده شدن و موثر بودن بازاریابی رویداد، شناسایی دقیق و درست مخاطبان هدف و خلق تجربه ای ست که در خاطرات آنان نقش ببندد.
با یافتن فرصت برای تعامل با جمعیت صحیح (مصرف کنندگان فعلی و خریداران بالقوه ) برند می تواند ارتباطات طولانی مدت و تاثیرات سودمندی را بر جای گذارد.

بهترین و خلاقانه ترین رویدادها، نه تنها موجب بازخورد مثبت به سمت برند می شوند بلکه بعد از اتمام رویداد نیز بر سر زبانها جاری خواهند شد.

از زمانی که کسب و کار قادر به شناسایی مخاطبان هدف خود باشد می تواند به دنبال راهی برای ارتباط و تاثیرگذاری مستقیم روی آنان نیز بگردد. برای مثال؛ شرکتی که محصولات ورزشی می فروشد می تواند بر روی رویدادهای ورزشی تمرکز کند. حتی شرکت هایی که نمی توان از محصولات شان برای نمونه استفاده کرد (مثل شرکت های دارویی) هم می توانند تجربیات تعاملی با مصرف کنندگان داشته باشند.

برای مثال؛ شرکتی که داروهایی را برای فشار خون بالا تولید می کند می تواند در کنار داروها، ماشینی را تنظیم کند که توانایی خواندن فشار خون را داشته باشد.

بیشتر بدانید :   بازاریابی ترکیبی،شروع موفقیت
این اعلان را به اشتراک گذارید
نظر خود را بنویسید

Event Search
تبلیغات